Jak žít naplno, i když ti je jen 20…

“Někteří lidé zemřou ve 25, ale pohřbí je až v 75 letech”. Tento citát (od Franklina) mi připomněl takovou podivnou událost, která se nestává náhodou, ale je ve společnosti pořád. A je to velmi smutné.

Seděl jsem po dlouhé době s bývalými spolužáky u piva. Potřeboval jsem asi zrovna společnost a věděl jsem, že oni jsou tak nějak jistota, že jim nebude vadit, že budu na tom pivu sedět s nimi. Místo zábavy jsem však dostal depresi.

Diskuze úplně mrtvá nebo maximálně o tom, jak dopadl fotbal, kdo kam přestoupil nebo blbá práce, nudná škola, o novém mobilu,… Žádná debata o plánech, nápadech, snech, cílech. Nějak jsem se cítil blbě. Nemám, co přispět do debaty o fotbale, o nudné práci – dělám si, co chci, o škole – už tam chvíli nechodím.

Chyběla mi tam jiskra, nadšení či vzrušení ze života. Zážitky, cestování, zkoušení různých blbostí… Jakoby čekali u piva na to, až celá ta věc (život) skončí. Nějak jsme to přetrpěli pro dnešek, příští víkend dáme opáčko, protože se dobře bavíme…

1681551 / Pixabay

Obraz, který najdete v každém městě, vesnici. Neřeknu, když jsou naštvaní chlapi od rodin, které mají plné zuby děcek i manželky, a oddechnou si tak od strastí života, ale proč se to děje u teenagerů, mladých do 30? Kde jsou ty sny, vize či idee?

Představ si ten nudný film. Kdy se chlápci jen baví u piva o fotbale… Brrr! Chceš asi raději nějaký akčnější film, co tě donutí myslet nebo se u něj budeš kvalitně bavit?

Občas bojuju se samotou, občas je to kritické. Snažím se však dělat něco, abych se příště vyhnul debatě o fotbale u piva.

Zkusím naznačit pár kroků, jak si získat nové přátelé či mít skupinu lidí, kde nějakou jiskru či život najdeš… Všechny dělám i já a osvědčilo se mi to.

Začni s novým zájmem

Nové přátelé si celkem jednoduše najdeš na nějakém zájmovém kroužku či kurzu. Ať už je to jazyk nebo učení nového skillu, skupina je velmi pravděpodobně pozitivně naladěná a je tam za stejným cílem jako ty – poznat nové lidi a naučit se něco.

SplitShire / Pixabay

Co začít dělat, kam vyrazit?

  • taneční
  • kurzy herectví, improvizace, zpěvu
  • speciální kurzy z naucmese.cz a pod
  • jazykové kurzy
  • kurz přežití v přírodě
  • mužské skupiny
  • srazy tvého hobby – setkávání čtenářů nebo třeba konverzace v angličtině ve tvém městě
  • sport

Dám příklad, kdy mi “mužská skupina” otevřela oči. První krok bylo přečtení Cesta pravého muže a postupně objevování “pravého mužství”, obrátilo se to v nalezení “pick-up” komunity a pochopení těch lidí uvnitř. Konverzace s většinou z těchto lidí mě posunula o ohromný kus dopředu a to ve všech možných i nemožných oblastech života – svádění žen není hlavní podstatou.

Seděli jsme (ano u piva) se skupinou asi dalších pěti a bavili se o různých věcech. Každý byl nadšený a chtěl se posouvat dopředu, zdolávat nějaké hranice. Někdo z nás mluvil o práci s hlasem, jiný si vzal slovo o body language a třetí třeba začal o stravě nebo o meditaci. Ale padly otázky i o podnikání a jak vydělávat na různých nápadech, které tam proběhly.

Z takového sezení jsem odcházel s nadšením. Byl jsem rád, že jsem tam šel a věnuju se tomu tématu. Jaký to rozdíl oproti té debatě o fotbale…

Podnikej, kámo

Podnikání je často cesta samoty, alespoň ze začátku. Jenže se ti otevřou zajímavé cesty a objevíš nové obzory bytí. Pokud už od začátku stavíš svůj byznys na tom, že u něj nemusíš pořád být, brzy ucítíš svobodu, kterou ti podnikání nabízí.

Být podnikatel není o chlubení výdělky, o drahých autech, ale je to i o svobodě, možnosti jít ven, “kdy chceš” nebo si zahrát tenis třeba v úterý v 10 ráno.

Najdi si svou mastermind skupinu či “vyber mozek” někomu, kdo je o krok (až tři) před tebou.

Mastermind skupina má funkci motivace. Správně vedená skupina akceleruje tvůj růst i produktivitu, protože si po každé schůzce odnášíš závazek něco splnit či udělat. Pokud máte dobrou atmosféru ve skupině, jsi na dobré cestě. Navíc více hlav víc ví a získáte první feedback pro váš nápad.

Nepřehlédněte  Jak na skvělou náladu každý den

Vytvoř si super život

Přece nechceš nudný stereotypní život? Možná jo, ale i tak každý člověk potřebuje trochu vzrušení.

Dělej vše, abys měl zážitky. Podnikej cesty do nikam. Vyraž na měsíc jen s batohem a dojdi třeba k moři. To můžeš udělat teď ne za 20 let…

asmuSe / Pixabay

Slyšel jsem příběh, kdy se tři kamarádi chtěli vydat stopem někam do zahraničí. Jeden z nich to nakonec vzdal a nevydal se. Několik let poté, lituje každé příležitosti, když se ti dva baví o svých zážitcích, které se jim staly. Teď už se na podobnou výpravu těžko vydá. Dal přednost debatě o fotbale v hospodě před posouváním hranice a tvořením super filmu, ve kterém chce každý hrát.

Už si zemřel?

Facebook není měřítko, ale vede trochu ke srovnání. Jeden známý cestuje, podniká a je velmi aktivní v různých společenských aktivitách. Dává na Facebook fotky či příběhy ze světa. Další pak píše statusy jaká je to nuda a jestli někdo zajde na to pivo. Smutné je, že oba jsou stejně staří a z podobného “backgroundu”. Jsem smutný, když vidím, že někdo vlastně zemřel hned, jak dokončil školu a přestal žít.

Jsi jen pár kroků od toho, abys znovu začal žít, pokud to už neděláš. Neumírej s nima tou pomalou smrtí, ale žij naplno. To je přece to, co tak rád likuješ na Facebooku na stránkách “Úspěch”, “Cesta k bohatství”, a podobně. Tak to dělej.

Pokud máš strach něco udělat – žít, představ si, co nejhoršího se může stát? To se asi nestane. Velmi pravděpodobně přežiješ, do dluhů se dostat nemusíš, když budeš rozumně jednat a odejdeš třeba jen se zkušeností.

Žiješ tak, jak si chtěl? Jak sis slíbil? Jsi skutečně jiný než ti, nad kterými si ohrnoval nos?

Nebuď chodící mrtvola! Živé tělo bez duše.

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: