Jak se stát atraktivním mužem

„Kdybych tak vypadal jinak, holky by po mě letěly..“ Pro ty, co je vzhled výmluvou pro to, že jsou sami nebo k nízkému sebevědomí, je tu šance, jak se stát atraktivnějším ve svých očích i očích ostatních. Pozor, vyžaduje to trochu práci!

Pamatuji si to jako dneska.

Na základce i střední jsem byl ošklivý hodný kluk. Spolužáci o mě říkali, že jsem hnusák a že žádná holka mě nebude chtít. Nebylo mi v té době do smíchu. Žádná holka mě (asi) nechtěla.

Byl jsem tlustý, nosil divné brýle, rovnátka, neúčes, holek jsem se bál a měl jsem sebevědomí zřejmě někde v mínusu.

Měsíce jsem s tím nic nedělal, možná roky. Svou realitu jsem tehdy přijmul a neřešil. Čekal jsem, že se jednoho dne něco stane a můj život bude lepším. Možná jsem doufal, že podnikání, které jsem rozjížděl, ze mě udělá milionáře a tím se to vyřeší.

Jenže doba se změnila… S ní jsem se extrémně změnil i já. Můj přístup je více proaktivní než reaktivní.

Nadpis slibuje, že vám povím o tom, jak být atraktivní. To znamená, že si to o sobě musím myslet. Ano, myslím. I kdybych byl jediný člověk na světě s tímto názorem, pořád si budu myslet, že jsem atraktivní. Jste přesně takoví, jací si myslíte.

Myslíte si, že jste pro ostatní atraktivní? Takoví jste. Myslíte, že jste nudní a máte strach z lidí? Bez problémů, jste takoví. Bude se s váma ta holka bavit? Ano, pokud budete mít mysl nastavenou na ta holka se s vámi chce bavit, jinak vás bez problémů odpálkuje.

Ještě jedna poznámka: Nestávejte se atraktivním, jen abyste se zalíbili ženám, dělejte to pro sebe, pro vaše potomky. Ženám úplně nezáleží na vzhledu, ale všechny body článku nebudou na škodu pro váš život, vaši náladu, pro vás osobně.

Přejděme už však konečně k praktickým krokům, které jsem podnikl a nejen já, vidím pár lidí kolem sebe, kdo jsou na podobné cestě… Není to vše, ale jen o vzhledu.

Začněte cvičit a upravte stravu

Tuto radu najdete všude, každý o ní ví. Mohl bych ji přeskočit. Jenže když to každý ví, tak ne každý to dělá.

Zapište se do posilovny, vezměte do ruky činky a makejte na sobě. Sebevědomí se dostaví během pár dnů a uživejte si bolest svalů hodiny po konci tréninku.

Zamilujte se do toho.

Cvičení vás posílí fyzicky i psychicky a pevné tělo je určitě atraktivnější.

Testosteron, který cvičením získáte či obnovíte jeho produkci, vám povolí více riskovat, možná díky němu skončíte s nudnou práci a začnete byznys, o kterém jste vždy snili. Nebo jen začnete oslovovat ženy a budete mít větší sexuální drive.

Upravte stravu v základu podle jednoduchých pravidel.

 • Čím původnější jídlo, tím lépe (čerstvá zelenina a ovoce lepší než džem či hotová omáčka, kus masa lepší než mražený polotovar)
 • Omezte či vynechte cukr(y), sladkosti
 • Naučte se vařit pár jednoduchých jídel a berte si je s sebou
 • Pochopte o čem jsou etikety na potravinách

Změňte šatník

„Podívej se na sebe, co to máš oblečené? Kdo nosí mikiny a proč máš boty na hory a lyžařskou bundu? Ty máš všechno blbě, kámo.“ Nějak tak začala změna mého šatníku. Tento komentář jsem schytal jednoho podzimního odpoledne, kdy jsem začal svou proměnu z kluka na muže, které změnilo totálně můj život. Po letech nevědomí a neřešení oblečení jsem se začal zajímat o to, co si obléct.

Přečetl tunu článků, pár knížek, nakoupil si nové boty, svetry, kalhoty, trička a další kusy šatníků, který postupně měním.

Nikdy předtím jsem nezažil tolik (obdivných) pohledů na outfit nebo i komplimenty na styl či boty. Je to lepší pocit, když si oblečete něco, co vypadá na vás dobře a přímo i to oblečení zobrazí vaše poslání či sebevědomí.

Great photo of our friend @chris_kv11 👌🏽 #menwithstreetstyle

Fotka zveřejněná uživatelem @menwithstreetstyle,

Už se nechtějte oblékat stylem „hodný kluk, který mi dělá úkoly a je to jen kámoš“ nebo „lyžař/horal ve městě“. Drobné změny v šatníku vás hned odliší od davu a věřte, že všichni ti divně koukající lidé, vás obdivují, že jste si oblékli něco jiného než všichni ostatní. Nemám rád povrchost, ale oblečení je to první, co vidíte a proč se nesnažit o dobrý první dojem?

O oblečení určitě nepíšu naposled. Nenásledujte módu, zkuste najít styl. Nemusíte utrácet tisíce za trička, jde i za pár stovek něco vytvořit. Nesledujte trendy celebrit, základy šatníku, které vytvoří skvělý outfit, jsou mezi námi desítky let a stále jsou cool.

Samozřejmě změna šatníku samotná z vás neudělá někoho jiného, pokud budete jednat stále stejně jako doposud ostatní na vás možná kouknou, ale během chvilky rozpoznají, co nebo kdo je ve vás.

Nepřehlédněte  Jak žít naplno, i když ti je jen 20...

Usmívejte se či smějte

Bad guy se nesměje a na toho holky letí. Ano i ne. Je rozdíl mezi falešným úsměvem a úpřímným, radostným. Na to mají ženy detektor.

Nejzásadnější změna pro mě byla v ten moment, kdy jsem si uvědomil, že existuje i smích očí a to je ten, který určí, že váš smích je pravý.

Můžete chodit po městě s křečovitým úsměvem, lidé vás budou mít za někoho velmi divného, nebo se můžete jen procházet a mít úsměv jen v očích a uvidíte, hned jiné reakce obzvláště ze strany dívek a žen.

usmívejte se na cizí lidi

Pokud nevíte, jak se usmívat očima, vzpomeňte si na moment, kdy jste byli neuvěřitelně šťastní a veselí. Klidně jděte do dětství, vzpomeňte si na moment, kdy jste třeba vyhráli závod nebo jen si užili song na koncertě. A ponořte se do toho momentu znovu.

Dosáhli jste, že jste zrovna šťastní a usmíváte se zřejme nejen ústy, ale i očima.

Toto praktikujte vždy, když budete chtít být v kontaktu s lidmi. Pozitivní reakce přijdou co nevidět.

Je to mikromoment nebo rozdíl v milimetrech na vaší tváři, ale udělá to fakt více než si myslíte.

Samozřejmě nemusíte se pořád usmívat jako byste byli mimo, ale občas to neuškodí. Usmějte se na lidi, kteří jsou k vám milí či sympatičtí.

Přidejte lehký úsměv, když navážete oční kontakt.

TIP: Navoďte si vítěznou náladu během pár sekund. Zvedněte ruce nahoru a dívejte se na strop / nebe ve stylu vítězů závodů. Budete zobrazovat šťastnou tvář, protože vám tato poloha nic jiného nedovolí.

Zapracujte na řeči těla

Jen 7% z celkového dojmu jsou slova. Další faktory jsou třeba tón hlasu, oblečení, nálada a podobně. Největší část však tvoří řeč těla – body languague. (zdroj)

Jsem od přírody spíše nerd od počítače, měl jsem problém se bavit s kýmkoliv. S holkama to bylo vždy ještě o kus horší. Hlava do země, snaha se jim zalíbit a chodil jsem tak, abych neprovokoval a zapadl do kolonky 90% lidí.

Hlava do země (žádný oční kontakt!), shrbený, rychlá chůze, aby náhodou mě nikdo nezastavil, sluchátka na uších, nervozita z toho, že vedle stála pěkná holka a seděl jsem tak, abych toho zabral co nejméně a kryl jsem se bundou nebo batohem na klíně.

Váš odhad je správný, taková (ne)řeč těla je atraktivní spíše pro ty, kteří vás chtějí urážet či šikanovat ne pro potenciální partnery či uzavírání nějakých byznys záležitosti.

Aby řeč těla stála za to, je třeba zapracovat na tzv. inner game – vnitřním sebevědomí, přijmutí sama sebe. K tomu pomohou ostatní body článku, ale určitě se tomu budu věnovat.

V podstatě vše, co jsem popsal udělejte obráceně. Na zlepšení body languague následujte tyto body:

 • stůjte vzpřímeně, ramena roztáhněte a tlačte spíše dozadu, hrudník a prsa vystrčte dopředu, hlavu mějte lehce nahoru, krk by měl být odkrytý
 • choďte pomalu, ruce se lehce hýbou při chůzi, nekývejte s horní části těla, mějte ji pokud možno pořád ve stejné poloze
 • při stoji mějte rozkročené nohy zhruba na šířku ramen, ruce mějte spíše podél těla
 • když s někým mluvíte nestůjte k němu napřímo, ale lehce z boku (není na něj takový tlak), dívejte se do očí, usmívejte se
 • hlavou otáčejte pomalu a nenechte se rozhodit hlukem
 • nebojte se doteků – od stisku ruky při představení až po doteky v průběhu konverzace – ramena, lokty
 • když sedíte, klidně roztáhněte nohy, své věci klidně dejte na židli vedle sebe, své ruce položte vedle těla nebo klidně „obejměte“ či položte na okolní židle

Mějte vášeň pro váš život a buďte aktivní

Buďte nadšení z něčeho, co děláte rádi. Nejen, že budete mít lepší náladu, radost z výsledků, třeba si i vášní něco vyděláte, ale i získáte plusové body v konverzaci s ženama. Muž, který žije beze smyslu či cíle, je velmi neatraktivní a často jen čeká na něco, co mu zlepší život (doufá, že to bude právě žena).

Položte si otázku, zda-li jste raději mezi lidmi, kteří o něčem nadšeně hovoří a třeba vás jejich energie motivuje začít taky, nebo mezi věčnými stěžovateli, kteří si povídají o tom, jak je to všechno špatně a nemají radost z ničeho.

Doufám, že chcete být s tou první skupinou. Najděte si hobby, nadchněte se pro nápad na projekt a rozjeďte jej, vycestujte někam. Riskujte většinou se spíše nic nestane.

Dělejte sport, choďte na kurzy herectví nebo taneční, pište básničky, stavte modely letadel nebo třeba hrajte na kytaru. Buďte pro to nadšení.

Nečekejte hlavně na nic a buďte tím nejlepším právě teď. Mějte super život, i když jste single. Váš super život přitáhne ženy jako magnet. Žena má být okrasou na tvém skvělém životě, ne tím, co určuje „skvělost“ života.

Nepřehlédněte  Maximalizuj testosteron – získej sílu, drive a začni být úspěšnější

TIP: Hodně pochopíte z knihy Cesta pravého muže, která by měla být povinná pro všechny muže…

Co jste vždycky chtěli dělat? Zkuste to udělat teď!

Řekněte si: „Je jedno, co se stane. Budu v pohodě.“ Když budete nadšeně vyprávět o svém výletu, kde jste potkali nějakého bláznivého týpka, a celkově si svým aktivním přístupem vytvoříte spoustu příběhů, tím vyšlete signál světu, jsem šťastný a spokojený už teď a budu i když daná žena v něm nebude. Ukážete, že se umíte bavit. Prodáváte sebe. Moc se však nevychloubejte (vydělávám xx tisíc, mám auto, bydlím ve vile).

Kdy je lepší čas dělat něco akčního než právě dnes? Mladší už nikdy nebudete. Naplňte život akci a radosti. Ne vše stojí peníze a tak výmluva na nedostatek peněz nezabere.

Najděte si svého „role modela“

Pro navýšení sebevědomí mi pomohlo i to, že jsem si našel několik lidí, kteří mě inspirují a obracím se k nim pro rady či spíše přemýšlím, jak by se zachovali v situaci oni. Našel jsem si pár filmových postav, několik lidí, co podnikají a třeba sdílejí obsah na netu a podle nich zkouším jednat. Nikoho neznám osobně.

Pokud se chci vyvíjet, musím se zřejmě chovat i jednat jinak než jsem to dělal do teď. Hledám proč zrovna ta postava měla respekt, jak on pracoval s charisma nebo pod stresem.

Může to být:

 • herec či postava – Arnold, Rocky, Samir z Kobry 11
 • podnikatel – Gates, Musk, Branson
 • politik – Donald Trump, Bush, Putin, Churchill
 • známá postava – stand-up komik, youtuber, celebrita, spisovatel
 • známý, rodina

„Co by asi udělal Arnold, kdyby viděl procházet pěknou holku?“

Vypadá to tak, že se v podstatě bavíte s obrazem ve vaši hlavě, který je ta osoba, kterou se chcete stát. (Následující řádek a video obsahuje vyzrazení děje filmu a seriálu!) Pro fandy filmu přesně tuto metodu najdete ve filmu Fight Club (Klub rváčů) nebo pro seriálové fajnšmejkry v Mr. Robot. Kdy postavy jednaly jinak, když si na někoho hrály a když byly samy sebou.

„All the ways you wish you could be, that’s me“

Tyler Duden (Fight Club)

„Vše, kým sis přál být, to jsem já.“

Tyler Duden (Fight Club)

Video obsahuje plot twist z Fight Clubu, pusťte si to, jen když se nechystáte ten film vidět.

Kašlete na pravidlo „Buďte sami sebou“, to funguje jen pokud vás současná verze sebe baví a uspokojuje ve všech oblastech, jinak jednejte podle svého budoucího stavu.

Staňte se zodpovědní a lídři svého života

Dlouhou dobu jsem byl nešťastný, nevěděl jsem, co mám dělat. Za většinu problémů jsem vinil někoho jiného, v podstatě jsem jen ráno vstanul, celý den někoho vinil a večer šel zase spát. Nic se ty dny nestalo. Vše šlo svým směrem samo a mě čas pomalu odnášel sebou.

Nejlepší dvě minuty z celé historie kinematografie…

Z tohoto období jsem odešel, když jsem se vydal nejprve na dny, později na týdny, mimo své prostředí – bez internetu, své postele, s minimem věci, co se vešli do batohu. Začal jsem si tam uvědomovat to, co jsem a že to nebyl zrovna život, který by byl atraktivní ani aktivní. Přemýšlel jsem tedy o tom, co změnit. Změnil jsem i přístup k sobě, uvědomil si, že jak se vidím je už deset let starý obraz a už nejsem na základce. Zahodil jsem to za sebe a najednou jsem byl svobodný. Nechal jsem ego odejít.

Zbavil jsem se závazku, že budu mezi lidma, kteří mě znají déle pořád ten nudný a hodný kluk, který se bojí lidí, a změnil to. Učím se postupně jednat s tím, že většina věci v životě je úplně jedno a stejně to nikoho nezajímá, tak proč se starat o to, jak vypadám v očích někoho, protože jsem udělal x nebo y. Nobody gives a f*ck!

Převzal jsem kormidlo, přestěhoval se do města, zkouším nové věci a objevuju nové lidi. Odřízněte se od rodičů ve smyslu, že od nich nechtějte vůbec nic, prostě tu pro vás nejsou, aby vám dali peníze, vyprali nebo uvařili. Zavolat jim nebo na návštěvu k nim však zajeďte.

Co ještě přidat do mixu?

Určitě se najdou další věci, které zvýší vaše šance. Tyto jsou základ, který vám poskytne větší část výsledku, ostatní už jsou méně důležité. Musíte však na tyto externí změny umět reagovat a být zajímavým nejen vzhledem, ale i příběhem či až otevřete ústa. Nezanedbávejte hygienu, měňte si často prádlo i oblečení. Velmi pozitivní dopad bude mít i nepít alkohol či nekouřit, ale minimálně to druhé snad je samozřejmost.

Můžete zkusit zaexperimentovat s bělením zubů, soláriem, různými kombinacemi vitamínů či doplňků stravy nebo i přístupy ke stravě.

Pracujte na empatii, emoční inteligenci či čtení dynamiky situace, ve které se nacházíte.

Zanechte v komentářích, co pomohlo vám stát se atraktivním.

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: